Jak odpocząć? — Skuteczne sposoby


Jak odpocząć? Jak skutecznie się zrelaksować i pozbyć stresu? Na te pytania często szukamy odpowiedzi, gdy zestresowani po całym dniu, próbujemy wyrwać chwilę na relaks. Czy naprawdę odpoczynek jest tak trudny, że potrzebujmy na niego pomysłów? Okazuje się, że tak.
Życie w ciągłym napięciu, terminy, praca, dodatkowe zlecenia czy plany – to wszystko jest dla naszego umysłu nie lada wyzwaniem. Poniżej, zdradzam kilka sposób na relaks, który totalnie Cię odpręży.

Jak odpocząć?

Przede wszystkim, po wejściu do domu, zostaw pracę i inne problemy za drzwiami. Pomocna może być wizualizacja lub metoda skojarzeń. Nasz mózg, szybko to zapamięta. Możesz pomóc mu w tym na kilka sposobów.
 1. Torbę lub plecak zostaw w przedpokoju. Wszystko, co miałeś ze sobą w pracy lub w szkole, a co nie jest Ci potrzebne w czasie wolnym, zostaw w korytarzu.
 2. Wkładanie ulubionych kapci i dresów, kojarz z przyjemnością, czasem TYLKO dla siebie.
 3. Spraw sobie kubek, w którym pijesz tylko podczas odpoczynku.
 4. Wydziel strefę komfortu – kawałek kanapy, fotel, może osobny pokój? To sprawi, że wchodząc lub siadając w danym miejscu, mózg od razu przestawi się na relaks.

Jak się zrelaksować?

Jak odpocząć po ciężkim dniu, gdy nic nie pomaga? Czy jest na to jakiś sposób? Oczywiście. Musisz się go nauczyć, by poradzić sobie ze stresem dnia codziennego i raz na zawsze odłączyć nerwy od swojego życia.

Kilka wskazówek…
 • Uważność. W moim przypadku nie zawsze działa, ale skupianie się na smaku kawy czy dźwiękach muzyki, działa kojąco.
 • Małe postanowienia i nagrody. Gdy czeka Cię ciężki dzień, zaplanuj sobie coś bardzo przyjemnego na wieczór. Może to być kolejny odcinek serialu, poczytanie książki, zamówienie kolacji albo 30 minut na hobby.

Komentarze

 1. Co do kapci i dresów, to mam swoje ulubione pary. Zawsze ubieram po pracy i po prostu odpoczywam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. leżenie i nic nie robienie rzadko mi się zdarza. a marzę o tym na pewno po operacji będę miała taki czas. jesienią

  OdpowiedzUsuń
 3. dobre porady, coś trzeba wdrożyć w życie

  OdpowiedzUsuń
 4. Kazdy samodzielnie musi sobie znaleźć swój sposób na odpoczynek. Jeśli chodzi o mnie to wszystko zależne jest od mojego humoru i od tego na co akurat mam ochotę. Jednego dnia mam ochotę na aktywny wypoczynek (szczególnie na tygodniu kiedy wracam z pracy siędzącej i nie mam ochoty spędzac całego popołudnia ponownie na krześle) Jednak weekendami mam ochote na słodkie lenistwo i często sięgam po ulubioną ksiązkę (staram się nie być statystycznym Polakiem oraz czytam przynajmniej jedną w miesiącu).

  Odpowiednia doza wypoczynku pomaga mi panować nad stresem.

  OdpowiedzUsuń
 5. super porady, z pewnością warto się ich trzymać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Napisane w fajnym języku polecam!

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Komentując wpis umieszczony na blogu pod adresem: https://martielifestyle.blogspot.com/ , wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych użytych w celu wydania opinii pod niniejszym artykułem. Polityka prywatności i pliki cookies obowiązujące na Martielifestyle znajdziesz pod tym linkiem: https://martielifestyle.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci-i-pliki-cookies.html