Jeszcze się kiedyś spotkamy – recenzja i opinia

jeszcze-sie-kiedys-spotkamy
„Jeszcze się kiedyś spotkamy“ to książka, która opowiada o tym, że nie zawsze warto w życiu czekać. Wręcz przeciwnie – tu i teraz jest jedynym czasem, który powinniśmy brać pod uwagę i któremu warto poświęcić się bez względu na cenę.

Jeszcze się kiedyś spotkamy

Miesiąc przed wybuchem II wojny światowej. Piątka przyjaciół – Adela, Jan, Franek, Joachim i Rachela. Młodzi ludzie żyjący miłością, wielkimi marzeniami i oczekiwaniami, że po ich spełnieniu, życie będzie szczęśliwe, piękne i takie, jakim je sobie zaplanowali. Wojna wszystko zmienia. Zmienia priorytety, serce, a nawet pragnienia. Jednak miłość w obliczu wojny nie zmienia się w ogóle. Staje się jeszcze silniejsza i pcha ludzi wzajemnie się kochających, w swoje ramiona. Franek, zakochany w Adeli postanawia jej się oświadczyć. Dowodem miłości i obietnicy małżeństwa stają się dwie porcelanowe filiżanki z motywem niezapominajek. Kwiatów, które jego ukochana, suszy pomiędzy stronami książek. Joachim, ukochany Racheli, również chce poślubić swoją wybrankę. Pośród nich jest jeszcze Janek, samotny kawaler z równie wielkimi marzeniami jak ich plany. Mimo wszystko, w czasie wojny los nie zawsze uśmiecha się do nich. Nie omija każdego, bez względu na to, jaką cenę zapłacimy, by jednak mu umknąć.

Franek, musi wyjechać na wojnę i zostawić żonę, dziecko oraz przyjaciół. Joachim, musi chronić swoją żydowską żonę przed obozem i śmiercią. Janek, musi walczyć ze swoimi uczuciami dla dobra przyjaźni. Kiedy każdy z nich rozchodzi się w różne strony świata, tylko miłość jest w stanie połączyć ludzi mimo okoliczności i odległości jaka ich dzieli. W tym przypadku okaże się, że nie zawsze uczucia i poświęcenie, jest w stanie uchronić ukochanych przed tym, co ma nadejść. Powieść uczy nas, że nie zawsze należy dotrzymywać obietnic, nie zawsze trzeba mówić „pomimo wszystko“ i nie zawsze warto czekać, nawet gdy w głębi serca wiemy, że powinniśmy.

jeszcze-sie-kiedys-spotkamy-opinie

Jeszcze się kiedyś spotkamy – recenzja

„Jeszcze się kiedyś spotkamy“ to powieść trudna, wzruszająca i wnosząca wiele lekcji do życia czytelnika. Pokazuje, ile warta jest prawdziwa miłość. Ile człowiek jest w stanie czekać na drugiego. Ile jest w stanie poświęcić, by mimo wszystko, zachować w swoim sercu nadzieję.

„Jeszcze się kiedyś spotkamy“ – książka, w której obraz miłości wojennej może nam pomóc przestudiować własne wybory i priorytety.

Komentarze

 1. Lubię książki M Witkiewicz więc chętnie poznam i tą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki które zmuszają do refleksji nad własna codziennością :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna prezentacja książki, jestem bardzo zaciekawiona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi zachęcająco

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy i wyczerpujący wpis. Z własnego doświadczenia wiem, że warto inwestować w nowoczesne technologie i rozwiązania. Na pewno zainteresuje was oferta https://craftware.pl/oferta/dla-dzialu-it/ Tego typu aplikacje to zdecydowany must have.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetnie się czyta!

  OdpowiedzUsuń
 7. Od razu skojarzyłam autorkę:) książkę na pewno przeczytam, choć moja lista czytelnicza jest już naprawdę długa... przy dobrym tempie czytania to może w 8-10 miesięcy się uwinę ;D

  OdpowiedzUsuń
 8. Kusi mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Z chęcią przeczytałabym tę książkę, wydaje się ciekawa i wartościowa. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka nie raz mnie wzruszyła, osobiście również polecam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. muszę ja przeczytać w końcu :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna książka, z pewnością znajdzie się w mojej kolekcji

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo dobra książka. Miałam ostatnio okazję ją przeczytać i polecam każdemu.

  OdpowiedzUsuń
 14. Najlepsza książka

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo dobra książka

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo dobra, wzruszająca książka. Przeczytałam ją jednym tchem w weekend i czułam niedosyt. Na pewno sięgnę po kolejne ksiażki tej autorki.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Komentując wpis umieszczony na blogu pod adresem: https://martielifestyle.blogspot.com/ , wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych użytych w celu wydania opinii pod niniejszym artykułem. Polityka prywatności i pliki cookies obowiązujące na Martielifestyle znajdziesz pod tym linkiem: https://martielifestyle.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci-i-pliki-cookies.html