Letnie porządki w ogrodzie – patenty


Wygospodarowałaś już kawałek wolnej przestrzeni w ogródku? Masz miejsce, w którym będziesz spędzać latem czas? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj moje patenty na letnie porządki w ogrodzie. Dzięki nim uporasz się szybciej ze wszystkimi pracami.

Letnie sprzątanie ogrodu nie zawsze należy do przyjemnych. Szczególnie wtedy, gdy nic nie zrobiliśmy wiosną, a czas ucieka i chcemy choć trochę nacieszyć się odpoczynkiem na łonie natury. Od czego zacząć sprzątanie, by szybciej się ze wszystkim uporać? Sprawdźmy!

1. Koszenie trawy


To absolutny must have. Im wyższa trawa, tym więcej przestrzeni zabiera i wizualnie kuje nas w oczy. Najlepiej posłużyć się męskim ramieniem do tej czynności, jednak gdy takowego nie mamy pod ręką, wystarczy rozłożyć to na raty. Koniecznie też wykorzystaj czas, gdy jest chłodniej – rano i wieczorem koszenie pójdzie szybciej.

2. Rozpraw się z chwastami


Po skoszeniu, czas na wyrwanie chwastów nie tylko z chodnika, ale i z trawnika. Szczególnie gdy chcemy odwlec w czasie kolejne zabawy z kosiarką. Możemy przy okazji porządnie pozamiatać kostkę brukową, taras lub werandę. Sprawdźmy też, czy nie zawitało do nas stado mrówek. Siedzenie w ich towarzystwie nie należy do przyjemnych.

3. Przytnij, wytnij i wykop


Sprawdź w kalendarzu, czy można przycinać drzewa, które za bardzo rozrosły się na Twoim podwórku. Pozbądź się krzewów, które już przestały Ci się podobać lub po prostu zachorowały po zimie i nic z nic nie będzie. Dzięki ty 3 krokom zaprowadzisz już perfekcyjny ład i przygotujesz ogród do odpoczynku na łonie jego natury.

4. Zadbaj o bezpieczeństwo


Różnego typu prace w ogródku narażają nas na skaleczenia i inne przykre urazy. Dlatego zanim zaczniesz robić generalny remont posesji, przejrzyj apteczkę. Zresztą zawsze warto to zrobić, niezależnie od okoliczności. Uzupełnij zapas wody utlenionej i plastrów, a także maści na urazy, skaleczenia i stłuczenia. Pamiętaj, by wśród lekarstw, znalazło się miejsce na rękawice nitrylowe. Dzięki nim, bezpiecznie odkazisz ranę lub zadrapania. Przydadzą się także, gdy będzie trzeba opatrzyć kogoś z Twoich bliskich. Dołóż jedną parę rękawic nitrylowych do apteczki samochodowej – lepiej dmuchać na zimne.

5. Posadź kwiaty


Nie ma nic przyjemniejszego, niż zapach i widok kwiatów podczas odpoczynku. Jeśli dodatkowo chcesz przyczynić się do ekologii, koniecznie posadź takie, które chętnie zapylają pszczoły. Dzięki temu połączysz przyjemnie z pożytecznym. Warto również znaleźć w ogrodzie miejsce na krzewy i budki lub karmniki dla ptaków. Zimą odwdzięczą Ci się swoimi odwiedzinami, a latem i wiosną, pięknym śpiewem.

Komentarze

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Komentując wpis umieszczony na blogu pod adresem: https://martielifestyle.blogspot.com/ , wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych użytych w celu wydania opinii pod niniejszym artykułem. Polityka prywatności i pliki cookies obowiązujące na Martielifestyle znajdziesz pod tym linkiem: https://martielifestyle.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci-i-pliki-cookies.html