3 SPOSOBY NA SPRZĄTANIE
Gąbki do naczyń zazwyczaj bardzo często wymieniamy, ponieważ już po kilku zmywaniach dziwnie pachną. Wszystko przez to, że ciągle leżą w wilgotnym zlewie i nie mają szansy porządnie wyschnąć. Jak przedłużyć życie zmywakom i ściereczką? Jak wypełnić dom zapachem? 

1. Zmywaki do naczyń i wszelkie ściereczki, które pomagają nam w utrzymaniu czystości w kuchni, warto po każdym użyciu dokładnie wycisnąć i położyć na kaloryferze, Dzięki temu zmywak nie będzie brzydko pachniał i posłuży nam na dłużej, a przydatna szmatka będzie zawsze sucha. A co jeszcze zrobić, by dłużej cieszyć się świeżymi akcesoriami do sprzątania? Po każdym użyciu można je przepłukać w płynie do mycia naczyń. 
2. Zazwyczaj zlew brudzi się szybciej niż inne sprzęty w naszym domu. Aby łatwo pozbyć się osadu i bakterii, wystarczy, że raz dziennie przemyjesz go płynem do naczyń i spłuczesz wrzątkiem. 
3. Jeżeli chcesz poczuć w swoim domu świeży zapach albo po prostu nie masz czasu na kupno filtra, to wystarczy, że po każdej wymianie worka, zanim zaczniesz odkurzać, ,,wciągniesz" kilka ziarenek kawy, szczyptę cynamony, liście herbaty albo goździki. 


Na pewno przyda Wam się kilka takich drobnych inspiracji, by szybciej uporać się ze świątecznymi porządkami. Na koniec dodam tylko, że jeżeli nadal szukacie usprawniaczy sprzątania to znajdziecie je jeszcze tutaj i tutaj. 
Śniegu nadal nie widzę, po wcześniejszym zostało tylko zdjęcie, ale pozostaje czekać aż w końcu znowu dotrze i do mnie. Ciepłego dnia! ;)


3 SPOSOBY NA SPRZĄTANIE 3 SPOSOBY NA SPRZĄTANIE Reviewed by Marta Kluczna on 22 grudnia Rating: 5

6 komentarzy:

  1. Samo słowo sprzątanie wywołuje u mnie wstrząs :D

    OdpowiedzUsuń
  2. punkt trzeci muszę kiedyś przetestować

    OdpowiedzUsuń
  3. Do punktu trzeciego- można też skropić filtr olejkiem eterycznym. Działa chyba nawet bardziej efektywnie. :)

    OdpowiedzUsuń

W podzięce za poświęcenie czasu na lekturę, możesz pobrać sobie darmowe zdjęcia, które znajdziesz pod tym linkiem: bit.ly/ZDJFREE oraz darmowe #InstaPlansze tutaj ---> http://martielifestyle.blogspot.com/p/instaplansze-na-twoje-insta-stories.html

Obsługiwane przez usługę Blogger.