MOTYWACJA


   Wiele osób myśli, że motywacja to taka zguba, którą często gdzieś gubimy, a bardzo długo nie możemy jej odnaleźć. Jak się zmotywować do działania i spiąć swoje siły na nowe wyzwania?

   Jest taka bajka, legenda albo po prostu przysłowie, że ktoś zgubił okulary, a miał jej na nosie. Tak samo jest z naszą motywacją. Nie możemy najpierw szukać jej u innych, bo każdy robi dane rzeczy pod swoje marzenia, cele czy plany. Poszukajmy motywacji u siebie, w środku swojej podświadomości. Jeżeli czegoś bardzo chcemy, a nie możemy tego zdobyć, zastanówmy się co stoi na przeszkodzie? Może w głębi duszy tak naprawdę boimy się tego, na co czekamy?

  Wiele ludzi boi się swoich marzeń, a nawet o tym nie wie. Nasze myśli i to co mówimy do siebie - czy to głęboko czy na głos, to taka forma energii. Wiem, że teraz ktoś może pomyśleć, że to wszystko to serwowany stek bzdur i na dodatek jeszcze słabo wysmażony. Myśl to co chcesz, tylko pamiętaj, że to wraca do Ciebie. Kiedy mówiąc o marzeniach czujesz pewien strach, że nie podołasz albo nie będziesz mógł się z nich w pełni cieszyć to masz odpowiedź na swój brak motywacji i chęci. Już kilka razy wspominałam o tym, że nikt za nas nie weźmie poważania do góry i nie pójdzie sięgać gwiazd i zdobywać pragnień. Od nas samych zależy to co robimy w życiu, gdzie pracujemy i z jakimi ludźmi żyjemy,

   Nie wymądrzam się, nie zjadłam też wszystkich rozumów ani nie zbudowałam siedmiu cudów świata. Nie namalowałam nawet jednego obrazu ani nie władam perfekcyjnie żadnym językiem. Nawet nad polskim pracuję ;) Dlaczego? Bo mam inne marzenia, które spełniam i  nie oglądam się za siebie.

   Teraz Ty odpowiedz sobie na pytania, po co szukasz motywacji u innych? Czy chcesz mieć marzenia zależne od drugiego człowieka? Czy naprawdę myślisz, że szukając motywacji u kogoś innego znajdziesz ją u siebie? Być może, ale pod warunkiem, że ta osoba ma te same cele w życiu co Ty,

   Jeżeli ktoś biega i ćwiczy na fitness, a Ty chcesz nauczyć się malować lub rzeźbić to on da Ci motywację? Sprawi, że pędzel będzie sunął po płótnie w tempie jego biegu, albo dłuto w tępię jego truchtu?

   Czas na jedną ważną rzecz. Ten tekst nie ma na celu Cię zmotywować, bo ja nie wiem o czym marzysz. Ten post ma na uwadze pokazać Ci, że motywacja, siła i energia tkwi w Tobie, pod ciężkimi pokładami strachu i zależności, które Ty sam i tylko TY musisz wyjąć i dostrzec swoją moc. Tylko tak spełnisz swoje marzenia.
MOTYWACJA MOTYWACJA Reviewed by Marta Kluczna on 17 października Rating: 5

8 komentarzy:

 1. Dokładnie! Motywacja stoi za twoim marzeniem...a nie cudzym. Ludzie często mylą te dwa plany tj. oczekiwania otoczenia i własne potrzeby. Faktycznie trochę literówek jest...chyba po to, żeby podkreślić autentyzm tezy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że zauważyłaś ! Już poprawiam ! Dziękuję za komentarz. Cieplutkiego dnia dla Ciebie! :)

   Usuń
 2. Jednak bywa, że przykład kogoś nas pobudzi do działania, zmotywuje, są takie inspirujące osoby. Również czyjeś wsparcie bywa pomocne.
  www.mojaszkolaangielskiego.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądrze napisane - trzeba zaczynać od siebie samego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Motywacja to bardzo ważna rzecz. Motywacja pobudza nas do działania do spełniania naszych marzeń. jednak musimy nie bac sie marzyć, masz rację,że spełnianie marzeń innych nic nam nie da. My musimy byc silni i wierzyć, ze nam się uda spełniac nasze marzenia .;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny i ciekawy wpis!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój przyjaciel nauczył mnie takiego zdania: "Większość ludzi zastanawia się, co będzie, jak nie wyjdzie, a powinni się raczej zastanawiać, co będzie, jak wyjdzie".

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, dopóki nie znajdziesz motywacji w sobie, nie ruszysz z miejsca :)

  OdpowiedzUsuń

W podzięce za poświęcenie czasu na lekturę, możesz pobrać sobie darmowe zdjęcia, które znajdziesz pod tym linkiem: bit.ly/ZDJFREE oraz darmowe #InstaPlansze tutaj ---> http://martielifestyle.blogspot.com/p/instaplansze-na-twoje-insta-stories.html

Obsługiwane przez usługę Blogger.