JAK NIE PRZESPAĆ JESIENI?
   Cześć wszystkim. Długo mnie tu nie było, ale powracam i mam nadzieję, że ten TAG Wam się spodoba. Jesień to taka melancholijna pora roku, w której najczęściej dopada nas chandra i lenistwo. Dzisiaj przychodzę z postem, który opowie o moich sposobach na jesień i coraz dłuższe wieczory. Zapraszam.


   Za oknem zrobiło się szaro i ponuro, dni w których świeci słońce można policzyć na palcach, a za to te deszczowe i zimne witają za naszymi oknami coraz częściej. Jak nie przespać jesieni i co zrobić żeby umilić sobie kolejne miesiące w oczekiwaniu na wiosnę?

1. Zorganizuj sobie czas

Brzmi banalnie, ale to jeden z kluczowych elementów do organizacji dnia. Wymyśl sobie jakieś ciekawe zajęcie, które sprawia Ci przyjemność, a na które latem nie miałeś czasu. Może to być nadrobienie zaległości w czytaniu, serialach czy po prostu długie filmowe wieczory.

2. Jesienne dekoracje

Udekoruj swoje wnętrze jesiennymi ozdobami. Mogą to być dynie, świeczki czy kasztany. Dzięki temu będzie Ci przyjemniej i milej, a czas spędzony w pokoju będzie magiczny.

3. Zadbaj o siebie

Jesienne wieczory są coraz dłuższe, warto je wykorzystać na domowe spa, zrobienie konfitury czy odprężającą kąpiel w wannie przy świecach.

4. Spacery

Postaraj się każdego dnia znaleźć chwilę na spacer, może to być 5 minut - ważne żeby spędzić chwilę na świeżym powietrzu. Takie przechadzki świetnie dotleniają mózg i poprawiają nastrój.

5. Znajdź sobie pasję

Rysowanie, czytanie,wyklejanie, kolorowanie, granie na instrumencie lub robienie ludzików z kasztanów. Możesz robić to co lubisz w zaciszu swojego pokoju. Włącz muzykę, zapal świeczki lub lampki i rób to co kochasz.

6. Herbatki i napary

Znajdź swoją ulubioną herbatkę lub napar. Dobre są grzańce i herbatki ziołowe, najlepiej w dużych ilościach. Jeżeli nie lubisz pić zimnego, zaparz sobie napój w termosie, lub kup termiczny kubek tak zwany "niekapek".

Mam nadzieję, że moje pomysły przypadły Wam do gustu. Dziękuję za przeczytanie. Piszcie, jakie Wy macie sposoby żeby nie przespać jesieni.

Pięknego dnia ! :)

Komentarze

POLUB BLOGA NA FACEBOOKU :)