Jak zacząć spełniać swoje marzenia?

jak spelniac swoje marzenia


Dzisiaj odpowiem na pytanie jak zacząć spełniać swoje marzenia i co zrobić, by było to proste. Ostatnio, zaproponowałam książki, które pomagają to zrobić, ale najwyższy czas zobaczyć, jak wykorzystać te wszystkie porady z literatury, w praktyce i jak spełniać marzenia, by droga do nich była przyjemna i zamiast zniechęcać, motywowała. Zaczynamy!




   Pierwszym i zasadniczym elementem, rozpoczęcia podróży po marzenia, jest...




zapisanie sobie planów i celów, które przybliżą nas do ich spełniania. Warto założyć zeszyt, notes czy nawet wykorzystać do tego kalendarz i zacząć od małych kroków. Najważniejsze w zdobywaniu dużych rzeczy, jest start od małych. Pomyśl co jest takim Twoim przyziemnym marzeniem. Może zakup znanych perfum, ładny zegarek czy kolekcja książek i utworzenie biblioteczki? 

Jeżeli rozpoczniesz od małych kroków, duże przyjdą łatwiej, bo proste rzeczy szybciej się osiąga, dzięki temu odhaczanie marzeń zmotywuje Cię do pisania kolejnych pragnień i bycie o krok do spełniania ich na bieżąco.


   Drugim krokiem, jest...




pisanie każdego dnia o swoich planach i celach oraz opisywanie co sprawia, że trudno Ci się je osiąga. Znając swoje obawy i przeszkody, szybciej je usuniesz i zastąpisz motywatorami. Pobierz na telefon aplikację z cytatami, kalendarz czy fajny notes, w którym każdego dnia będziesz opisywać i zapisywać wszystko o czym później możesz zapomnieć. Dodatkowo fajnym patentem jest mini kalendarzyk, który zmieści się wszędzie i zawsze będzie przy Tobie ;)


   Trzecim krokiem jest...




pokonanie przeszkód i zastanowienie się, dlaczego moje marzenia się nie spełniają. Może problem tkwi w tym, że sam je od siebie odganiasz? A może od razu skaczesz na głęboką wodę i po kilku chwilach stwierdzasz, że to nie jest

dla Ciebie, że się nie nadajesz? 

Zacznij każdy dzień od przemyśleń co chcesz dzisiaj zrobić by się uszczęśliwić. Lubisz kawę? Zrób ją sobie. Chcesz mieć biblioteczkę? Poszukaj książek w domu. Zacznij od małych kolekcji, szperaj w księgarniach internetowych w poszukiwaniu promocji, lub po prostu wstaw do tej półki magazyny, słowniki i encyklopedie. Rozpoczynaj od małych rzeczy, aż w końcu utworzysz ładną kolekcję literatury.


Marzysz o podróży statkiem? Wybierz się do Krakowa, na spływ po Wiśle czy poszukaj spływów kajakowych w Twoim mieście. Chcesz najnowszy model smartphone'a? Odkładaj codziennie po 5 zł w skali miesiąca uzbierasz 150 złotych, 3 miesiące i masz 450, sprzedaż obecnego i kupisz wymarzony model. Brzmi świetnie, ale trudniej zrobić. Bynajmniej. 
 

Dlaczego marzenia się nie spełniają?


Sami tworzymy swoje problemy i sami też hamujemy nasze marzenia. Bo łatwiej przecież usiąść przed telewizorem czy komputerem i sobie ponarzekać, niż wstać z kanapy, chwycić za kartkę i długopis, spisać wszystkie marzenia i zacząć je realizować za pomocą chociażby tego komputera.



Wykorzystuj to co masz użytecznie, poszukaj pracy zdalnej, zacznij kreatywnie tworzyć, załóż kanał na youtube czy kup to ciasto z kremem jeżeli masz na nie ochotę. Świat codziennie dyktuje nam co mamy robić a co nie, co jest w porządku i przystoi a co jest fopaux. Twoje życie jest w Twoich rękach i to Ty sobie je układasz. 


Pozwalając na to, by media czy ludzie dyktowali nam scenariusz naszej egzystencji i na siłę wpajali nam, że bycie fit jest w modzie, a posiadanie najnowszego modelu Iphone'a przybliży nas do szczęścia i popularności, sami zakładamy na siebie pułapkę i nie jesteśmy szczęśliwi. Codzienna pogoń za byciem na czasie sprawia, że zagrzebujemy się w głębinie żalu i smutku, bo nie robimy wszystkiego co nam karzą. Bo właśnie wyścig szczurów jest fopaux, bycie w zgodzie z własnym ,,ja" jest na miejscu.


Jak zacząć spełniać swoje marzenia?


Teraz pomyślicie pewnie, że jak to się ma do tego co napisałam skoro, zaproponowałam odkładanie codziennie 5 zł na nowego smartphone'a. Już wyjaśniam. Jeżeli chcecie mieć ten telefon i to sprawi, że będziecie szczęśliwsi dłużej niż tydzień, to sobie go kupcie. Możecie nawet sobie kupić zwykła gazetę za 5 zł, jeżeli przemyślicie co Wam da posiadanie jej i dlaczego to jest waszym marzeniem. Ale jeżeli Wasze marzenia i cele opierają się tylko na rzeczach, które po tygodniu sprawią, że będziecie chcieli jeszcze nowszy telefon, jeszcze lepszy komputer czy jeszcze modniejszy tablet to przepraszam, ale nie o takie marzenia chodzi. ;) 


Sama wiem, że euforia po zakupie nowego telefonu nie trwa długo i za miesiąc czy rok zapomnimy, że w ogóle to było nasze marzenie. Ja próbuję wytłumaczyć, że to czego pragniemy powinno być czymś głębszym, i radzę zacząć od przyziemnych marzeń, tylko dlatego, że to jedyna droga do tych głębokich. Na przykład do wydania książki, zostania lekarzem czy podróży dookoła świata.


Koniec mojego wywodu, mam nadzieję, że Was nie zanudziłam i będziecie zmotywowani do pogoni za swoim szczęściem ;)



Miejcie dzisiaj piękny dzień!
Jak zacząć spełniać swoje marzenia? Jak zacząć spełniać swoje marzenia? Reviewed by Marta Kluczna on 04 września Rating: 5

7 komentarzy:

 1. No i tak mniej więcej staram sie działać ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Spełnianie marzeń, określ marzenie i po prostu zacznij do tego dążyć. Uważam, że z marzeniami jest jak z tłumaczeniem się z czegoś brakiem czasu. Jeśli naprawdę nam na czymś zależy to wtedy priorytozujemy to i znajdziemy na to czas. Jeśli nie znaleźliśmy to jedynie oznacza, że tak naprawdę nam aż tak bardzo nie zależało.

  Podobnie jest z marzeniami - jeśli naprawdę czegoś chcesz to będziesz do tego dążyć, po prostu wyjdziesz i zaczniesz to robić. Jeśli nie to będzie czymś wyimaginowany i tyle.

  Bardzo fajnie marzenia tłumaczy Jacek Walkiewicz w swoim osławionym wykładzie na TED. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Postawiłam sobie jasne cele zawodowe - tak, aby marzenia stały się rzeczywistością. Teraz trwa realizacja - konsekwentna i systematyczna. Oby marzenia udało mi się spełnić. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze najtrudniejszą rzeczą jest przełamać się, podjąć konkretną decyzję... Post motywuje i mówi szczerą prawdę o ciężkiej pracy.
  PhiloCaro
  http://www.philocaro.com/adventure-time-thailand/ <--- Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń

W podzięce za poświęcenie czasu na lekturę, możesz pobrać sobie darmowe zdjęcia, które znajdziesz pod tym linkiem: bit.ly/ZDJFREE oraz darmowe #InstaPlansze tutaj ---> http://martielifestyle.blogspot.com/p/instaplansze-na-twoje-insta-stories.html

Obsługiwane przez usługę Blogger.