Jak szybko posprzątać dom? Część 2.


Jak szybko posprzątać dom? Część 2.

Cześć! Postanowiłam, że napiszę kolejną część postu z cyklu, jak szybko posprzątać dom. Zapraszam do lektury.  Dzień, w którym planuję większe porządki, czyli mycie okien, pranie pościeli czy dywanów i odkurzanie sof, zaczynam od wstania wcześniej. Oczywiście nie zrywam się o 6 czy 7, ale zazwyczaj wstaję o 8-9. Od razu biorę się do pracy, ściągam pościel, wrzucam ja do pralki i szykuję sobie śniadanie oraz czarną kawę. Jem w towarzystwie gazety lub książki :)

Jak szybko posprzątać dom? Część 2.

   Po śniadaniu zmywam wszystkie naczynia i od razu je wycieram, i chowam do szafek. Teraz mogę umyć okno w kuchni, powycierać blaty i wszystkie kuchenne sprzęty. Nie zapominam o deskach do krojenia i od kamienieniu czajnika.

Jak szybko posprzątać dom? Część 2.

   Zazwyczaj kiedy już kuchnię i pranie mam z głowy, jest godzina 9 lub 10. Wtedy myję okna w pokojach, ścieram kurze, układam szpargały i ubrania, myję drzwi i klamki, odkurzam i myję podłogę. Zawsze w tej kolejności z góry na dół. Potem odkurzam i myję schody. Sprzątam salon w taki sam sposób jak poprzednie miejsca.

Teraz robię sobie przerwę na kawę, przekąskę i lekturę.


   Na końcu myję łazienkę. Najpierw okno, potem kafelki i fugi, później krany i szyby, toaletę. Teraz odkurzam i myję podłogę. Później myję wannę i na końcu umywalkę. ;)
Wszystkie porządki kończę około godziny 14. Od 14 mam czas wolny, czysty dom i popraną pościel, i inne ubrania.

   Zasada z góry na dół jest bardzo przydatna. Bo kiedy najpierw odkurzymy, a później zetrzemy kurze, to różne drobinki, okruszki itp. rzeczy będą nam spadać na podłogę ;)


Jak szybko posprzątać dom? Część 2. Jak szybko posprzątać dom? Część 2. Reviewed by Marta Kluczna on 27 maja Rating: 5
Obsługiwane przez usługę Blogger.