Jak szybko posprzątać dom?

patenty na szybkie sprzątanie

   Dzisiaj opowiem Wam o tym, jak szybko posprzątać dom tanim kosztem. Na pewno zaprocentuje to uśmiechem i poczuciem czystości, a to z kolei sprawi, że będziecie skuteczniej i efektywniej odpoczywać. Dobra, koniec tego gadania. Do dzieła! :)

* Codzienna sprzątaniowa rutyna *


- Wieczorem zanim położę się spać, odkładam wszystkie przedmioty i ubrania na swoje miejsce.- Jeśli nie chce mi się zmywać naczyń, zalewam wszystko wodą i psikam płynem.
- Po każdym posiłku wycieram stół i tacki.


- Kiedy zmyję naczynia i pochowam je do szafek, od razu ścieram blaty i wycieram zlew do sucha.- Kiedy pranie już mi wyschnie, nie zwlekam i prasuję wszystko od razu.- Codziennie zamiatam, a co drugi dzień myję podłogę. Dalej zobaczycie dlaczego o tym wspominam.- Po każdym prysznicu, przecieram kabinę i szybę ściereczką z mikrofibry, dzięki temu nie mam osadu na szkle i armaturze, i większe sprzątanie idzie mi szybciej i przyjemniej.- Codziennie ścieram kurze z mebli, na których nie mam dużo dekoracji i gadżetów.- Kosze na bieliznę najlepiej mieć trzy, na białe, kolorowe i czarne pranie. To zaoszczędzi nasz czas przy segregacji ubrań do prania.

* DUŻE SPRZĄTANIE - RAZ W TYGODNIU *


Podczas dużego sprzątania myję tylko lustra, okna i armaturę. Odkurzam wycieraczki i czyszczę drzwi wraz z klamkami. Staram się też często przecierać kaloryfery i krzesła, i zewnętrzne strony mebli.

Drewniane komody, szafy i miejsca do siedzenia, najlepiej jest czyścić bardzo lekko zwilżoną ściereczką, a później papierowym ręcznikiem z odrobiną oliwy z oliwek. 


Po tym zabiegu resztę preparatu usuwam za pomocą czystego ręcznika kuchennego. Ten sposób zapobiega niszczeniu drewna.

patenty na szybkie sprzątanie
A jak Wy usprawniacie sobie sprzątanie? Czekam na wiadomości. :)
Jak szybko posprzątać dom? Jak szybko posprzątać dom? Reviewed by Marta Kluczna on 14 maja Rating: 5

2 komentarze:

  1. Ja nienawidzę sprzątać, choć już się do tego przyzwyczaiłam. Jestem leniem strasznym :D ale zastosuje kilka twoich rad, może dzięki nim moje porządki staną się miłym przyzwyczajeniem a nie jedynie żmudnym obowiązkiem

    OdpowiedzUsuń

W podzięce za poświęcenie czasu na lekturę, możesz pobrać sobie darmowe zdjęcia, które znajdziesz pod tym linkiem: bit.ly/ZDJFREE oraz darmowe #InstaPlansze tutaj ---> http://martielifestyle.blogspot.com/p/instaplansze-na-twoje-insta-stories.html

Obsługiwane przez usługę Blogger.